Jak uzyskać stały efekt Dermarollerem? | medikan

Jak uzyskać stały efekt Dermarollerem?

top_banner_mikro

Mikronakłuwanie przy pomocy Dermarollera od dłuższego czasu cieszy się dużym powodzeniem głównie ze względu na łatwość wykonania danego zabiegu a także na widoczne rezultaty w dość krótkim czasie. Z tych też powodów terapia te przeniosła się częściowo w warunki domowe. Jak długo użytkowniczki Dermarollera stosują tę procedurę na różnego rodzaju skazy dermalne, tak też coraz cześciej pojawiają się pytania jak uzyskać trwały efekt tym urządzeniem.

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy postawić kilka warunków wynikających z bezpieczeństwa tego zabiegu.

Mianowicie:

1. Należy przyjąć, że Dermarollera nie wolno stosować w sposób regularny bez wprowadzania adekwatnych przerw. Przerwy te pozwalają bowiem na uregulowanie w skórze procesów regeneracyjnych. Trzeba pamiętać, że nadmierne stosowanie Dermarollera będzie przyczyniać się do uszkodzenia skóry.

2. Niekorzystnie jest, aby mikronakłuwania podejmować się w okresie letnim. Do Dermarollera powinno odwołać się w okresie jesienno-zimowo-wiosennym. Rozpatrując zabiegi wczesną jesienią lub późną wiosną zwrócić uwagę trzeba na natężenie promieniowania słonecznego.

Przestrzegając powyższych podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa do głosu dochodzą preparaty, do których powinno się odnieść jeśli chcemy uzyskać efekt na wiele dłuższy czas nawet jeśli odstąpimy od mikronakłuwania.

OTO 2 PROSTE ZASADY:

1. W celu odbudowy utraconego kolagenu w skórze należy używać konkretnie stężonych serum z witaminą A, C i E.

Warunkiem koniecznym jest, aby te serum były dedykowane do zabiegów kosmetyczno-estetycznych, gdyż mają one odpowiednio dostosowane pH, aby nie podrażniały naruszonej matrycy naskórka w wyniku nakłuwania. Piszemy tutaj przede wszystkim o serum Medik8 C-Tetra / Medik8 CE-Tetra jako nośnika wit. C i E

C-Tetra

Medik8 C-Tetra

3% prawoskrętna wit. C

Zobacz produkt »

CE-Tetra

Medik8 CE-Tetra

7% prawoskrętna wit. C

Zobacz produkt »

oraz Medik8 Retinol 3TR / Medik8 Retinol 6TR / Medik8 Retinol 10TR jako nośnika wit. A. Podane serum różnią się między sobą stężeniem danego związka aktywnego. W przypadku Retinolu (witamina A) konieczne jest, aby zastosować najniższe stężenie spośród podanych trzech jeżeli wcześniej nie miało się styczności z docelowo skoncentrowanym retinolem.

Retinol EYE TR

Medik8 Retinol EYE TR

0,1% wit. A

Zobacz produkt »

Retinol 3TR

Medik8 Retinol 3TR

0,3% wit. A

Zobacz produkt »

Retinol 6TR

Medik8 Retinol 6TR

0,6% wit. A

Zobacz produkt »

Retinol 10TR

Medik8 Retinol 10TR

1,0% wit. A

Zobacz produkt »

2. Powyższe preparaty stosuj zarówno po Dermarollerze jak i  między zabiegami.

Niewątpliwie istotnym elementem jest konieczność użycia tych serum w trybie codziennym jeśli pragniemy by efekt pracy nad kolagenem był wiele trwalszy niżeli kilka pierwszych miesięcy po ostatnim użyciu Dermarollera.

Dzieje się tak, iż aby doszło do wzmożonej produkcji kolagenu skóra musi nasycić się materiałem budulcowym jaki mu dostarczamy w postaci nadmienionych wyżej serum. W tym miejscu nie należy się obawiać, iż bez użycia Dermarollera dany preparat się nie wchłonie. Produkty Medik8 zostały bowiem opracowane w ten sposób, aby naskórek nie stanowił dla nich żadnej bariery. Mowa tutaj przede wszystkim o technologii nanosomicznej i liposomalnej. Oznacza to, że preparaty Medik8 są skuteczne zarówno z Dermarollerem jak i niezależnie.

Podejmując się mikronakłuwania pamiętać trzeba, że cząstkowe dostarczanie skórze niezbędnych związków aktywnych niezbędnych do produkcji kolagenu przyniesie zaledwie okresowy efekt. Skóra codziennie styka się z czynnikami powodującymi degradację kolagenu oraz utratę nawilżenia. Tym samym codziennie powinna ona otrzymać dawkę związków aktywnych dzięki którym odbuduje utracone struktury i zarazem obroni przed działaniem kolejnych niekorzystnych czynników.

Reasumując:

Aby efekt po Dermarollerze utrzymał się na stałe należy przede wszystkim codziennie dostarczyć skórze witamin niezbędnych do produkcji kolagenu (wit A, C i E). Konieczne jest, aby preparaty kosmetyczne były adekwatnie stężone w stosunku do kondycji skóry.

Pozostałe kosmetyki stosowane wraz z powyższymi produktami będą wzmocnieniem tego efektu, np w segmencie nawilżenia skóry nieodzownym dopełniemiem będzie kwas hialuronowy.