Jakie stosować kosmetyki pod mikronakłuwanie? | medikan

Jakie stosować kosmetyki pod mikronakłuwanie?

top_banner_mikro

Istotnym aspektem w terapii mikronakłuwania jest zastosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych zarówno tuż po zabiegu jak i w okresie, kiedy to skóra jest podrażniona na skutek użycia Dermarollera lub Dermastampu i poddana jest wzmożonej regeneracji.
Ważne jest, aby takie kosmetyki należały do produktów specjalnie dedykowanych pod mikronakłuwanie. Niestety odradza się te powszechnie stosowane do zwykłej codziennej pielęgnacji głównie ze względu na ich skład, stężenie związków aktywnych oraz pH. Należy zauważyć, że wyżej wspomniane produkty kosmetyczne są przeznaczone do stosowania na zdrowy i nienaruszony naskórek a nie na jego naruszoną i podrażnioną zabiegiem matrycę.
Podczas mikronakłuwania mamy do czynienia z przerwaniem ciągłości naskórka. Tym samym zastosowanie zwykłego kosmetyku może spowodować duże podrażnienie skóry a także inne niewłaściwe jej reakcje.
W celu zaprowadzenia bezpiecznych zabiegów mikonakłuwania a przy tym i bardzo efektywnych należy przede wszystkim zadbać, aby formuła kosmetyczna nakładana po użyciu Dermarollerazawierała się w n astępujących punktach :

  • posiada rekomendacje do użycia tuż po zabiegach takich jak: mikronakłuwanie, mikrodermabrazja, peeling chemiczny lub laser;
  • posiada określone stężenia związków aktywnych, jak np.: kwas askorbinowy – 10%, 15% czy 20%, witamina A – 0,3% czy 0.1% itp.;
  • formuła kosmetyku posiada pH dostosowane do użycia po zabiegach kosmetyczno-estetycznych;
  • jest pozbawiona wszelkich związków konserwujących / parabenów;
  • jest oparta na związkach aktywnych pochodzenia naturalnego;

TEMAT ZOSTANIE UZUPEŁNIONY NIEBAWEM