Jak często wykonywać zabiegi mikronakłuwania? | medikan

Jak często wykonywać zabiegi mikronakłuwania?

top_banner_mikro

Niewątpliwie zaraz po dylemacie dotyczącym wyboru właściwej długości mikroigieł pojawia się pytanie jak często stosować Dermaroller lub Dermastamp, aby doczekać się efektów, ale też z drugiej strony nie zaszkodzić swojej skórze.

MIT czy PRAWDA:
Im częściej stosowany zabieg tym szybszy efekt?

Odpowiedź: MIT

Od czego więc zależy efektywność mikronakłuwania? Z czym to się wiąże?

Przyjmuje się, że:

  • urządzenia o długości 0.2 i 0.3mm można stosować od 2 do 7* dni w tygodniu;

*) podana wartość jest jedak teoretyczna. Jeśli specjalista pielęgnacji skóry inaczej nie zaleci, to nie powinno się wykonywać tego zabiegu maksymalnie niż 4 razy w ciągu tygodnia.

UWAGA: podana liczba w przypadku urządzeń 0.2 i 0.3mm są wartością teoretyczną. Tyklo wykwalifikowany specjalista może wyznaczyć maksymalną liczbę zabiegów, czyli 7 dni w tygodniu. W warunkach domowych nigdy jednak nie przekraczaj następujących dzień po dniu 4 zabiegów.

WAŻNE: Niewątpliwie przed użyciem Dermarollera należy wybudować stosowną tolerancję skóry na mikronakłuwanie. W tym celu w przypadku długości 0.2 i 0.3mm należy zastosować 2-3 dni przerwy między jednym a drugim zabiegiem przez co najmniej 2 pierwsze tygodnie.
PAMIĘTAJ! Wprowadzaj stosowne przerwy między jedną a drugą sesją terapeutyczną!

UWAGA: Zabrania się używania Dermarollera więcej niż 1 raz w ciągu dnia, na który przypada zabieg na ten sam obszar skóry.