Jaką długość mikroigieł Dermarollera wybrać? – | medikan

Jaką długość mikroigieł Dermarollera wybrać? -

top_banner_mikro

Najczęściej zadawane pytanie przez naszych klientów jest o dobór właściwej długości do własnych potrzeb. Niewątpliwie na ten czynnik składa się kilka aspektów. Duży procent zainteresowanych opiera się na informacjach zaczerpniętych z internetu. Niestety w sieci tylko niektóre z nich należą do wartościowych.

Rozpatrując kwestię właściwego doboru mikroigieł do potrzeb własnej skóry z całą pewnością nie należy odwoływać się do wszechobecnej opinii panującej w internecie dotyczącej długości 0.5 mm i większych.

Temat ten stał się bowiem bardzo niekontrolowany i z roku na rok coraz odważniej zalecane są do użycia domowego coraz większe mikroigły. Praktyka taka jest karygodnym błędem. Świadczą o tym bardzo liczne wiadomości do nas prośbą o pomoc osób dotkniętych stosowaniem zbyt wysokich mikroigieł.

My, zarówno w swojej polityce jak i praktyce udowadniamy, że efekt wcale nie zależy od długości mikroigieł. Skuteczność tych zabiegów wyznaczają przede wszystkim indywidualne predyspozycje skóry. Najistotniejszy w mikronakłuwaniu jest CZAS REGENRACYJNY skóry.

Według zaleceń producentów i wszelkich regulacji prawnych – do użytku domowego przeznaczone są mikroigły nie większe jak 0.2mm i 0.3mm.

Reszta dostępnych igieł (od 0.5 mm do 3.0 mm) oddelegowana zostaje dla profesjonalistów odpowiednio przeszkolonych w tym celu.

Czytaj: Pierwsze efekty dzięki Medik8 SKINRÖLLA 0.3mm – opinia nszej kleintki

Oto jak należy wybrać odpowiednią wielkość mikroigieł w oparciu o 0.2mm i 0.3mm.

Są trzy czynniki zwrotne decydujące o wyborze między jedną długością a drugą. Chodzi tutaj o:

1. Rodzaj zaawansowania skazy dermalnej (zmarszczki, blizny, rozstępy, przebarwienia)

W pierwszej kolejności należy określić z czym mamy do czynienia, co chcemy wyeliminować.

ZMARZSCZKI:

0.2 mm – minimalnie widoczne linie mimiczne, zmarszczki i bruzdy

0.2 mm – poprawa jędrności skóry nie mającej widocznych oznak starzenia

0.3 mm – widoczne linie mimiczne, zmarszczki i bruzdy

0.3 mm – poprawa jędrności skóry z wyraźnymi oznakami starzenia

Zestawy z Dermarollerem »

PRZEBARWIENIA:

0.2 mm lub 0.3mm – decydujący czynnik ma tutaj stopień wrażliwości skóry – patrz punkt 2

Zestawy z Dermarollerem »

BLIZNY:

0.3 mm – zarówno blizny na twarzy jak i ciele; przy skórze bardzo wrażliwej i delikatnej mikronakłuwanie należy zacząć od długości 0.2 mm lub też odwołać się do delikatnych zabiegów (przynajmniej w początkowej fazie terapii) w oparciu o 0.3 mm

Zestawy z Dermarollerem »

ROZSTĘPY:

0.3 mm – ponieważ jest to skaza dermalna występująca poza obszarem twarzy, więc mikroigły 0.3 mm stanowią tutaj najlepsze rozwiązanie

Zestawy z Dermarollerem »

2. Stopień wrażliwości skóry

Najbardziej decydujący wpływ między wyborem 0.2 mm a 0.3 mm jest lokalizacja danego obszaru skóry, który ma być poddawany mikronakłuwaniu. W tym przypadku mowa o twarzy i reszcie ciała. W kwestii ciała wybór jest jednoznaczny i stawia na 0.3 mm, natomiast w przypadku twarzy, gdzie skóra potrafi być często bardzo delikatna do głosu dochodzi także 0.2 mm.

0.2 mm – osoby mające bardzo delikatną skórę. Dzięki tej długości można pokusić się o nakłuwanie skóry nawet naczynkowej. Jest jednak warunek, aby stan naczynkowy NIE był w stadium zaawansowanym – czyli kruche, rozległe i powierzchniowe naczynka mające skłonności do pękania.

0.3mm – skóra bardziej odporna i każdy pozostały rodzaj skóry inny niż naczynkowa czy też problematyczna

3. Zaawansowanie użytkownika w mikronakłuwaniu

Coraz częściej obserwowanym zjawiskiem u osób, które mają już do czynienia z mikronakłuwaniem jest fakt, iż sięgają po mniejsze mikroigły – np. z długości 0.5 mm na 0.3 mm.

Dlaczego tak się dzieje?

Z punktu widzenia posiadacza Dermarollera wybranie 0.3 mm przyczynia się do mniejszego sfatygowania skóry wskutek zabiegu. Skóra dzięki niższej długości funkcjonuje znacznie bardziej komfortowo, szybciej się regeneruje. Przyjemniejsze jest także odczucie podczas samego zabiegu – jest on zdecydowanie mniej bolesny. Natomiast oznaki pozabiegowe w postaci rumienia znikają w zdecydowanie szybszym czasie niżeli się to odbywa podczas używania 0.5 mm i większych długości mikroigieł.

A czy z punktu widzenia specjalisty 0.5 mm jest rzeczywiście lepsze niż 0.3 mm?

ZOBACZ