O Mikronakłuwaniu | medikan

O Mikronakłuwaniu

top_banner_mikro

Mikronakłuwanie to przede wszystkim forma zabiegu kosmetyczno-estetycznego. Terapia ta na całym świecie zyskała sobie wielu zwolenników w leczeniu różnych problemów dermalnych. Wykorzystuje ona specjalnie zaprojektowane urządzenia typu Dermaroller oraz Dermastamp dzięki którym wykonywany jest charakterystyczny masaż z góry określoną techniką. Rezultatem tego masażu są mikrootworki powstałe w skórze dzięki umieszczonym na głowicy urządzenia specjalnym mikroigłom. Procedura ta i jej konsekwencje pozwalają na leczenie powszechnie występujących skaz dermalnych w możliwie krótkim czasie i stanowi najbardziej innowacyjnie dostępne rozwiązanie kosmetyczno-estetyczne tego typu.

Rozważne i konsekwentne stosowanie mikronakłuwania niesie za sobą szereg korzyści w postaci efektów w wygładzeniu zmarszczek na długi czas bez użycia jakze popularnego inwazyjnego stosowania botksu lub innego rodzaju wypełniaczy czy też drastycznych rozwiązań w postaci zastosowania skalpela. Natomiast w przypadku pozostałych wskazań do których zostało dedykowane mikronakłuwanie jak np. blizny powoduje ich częściowe lub trwałe zaleczenie.

Geneza mikronakłuwania:

To koniec minionego wieku stał się kluczowy dla odkrycia zdumniewających efektów mikronakłuwania. Celem pierwszego zabiegu było nadanie bliźnie posiadającej między innymi właściwości odbarwienia, naturalnego zdrowego koloru skóry na skutek wprowadzenia stosowanego barwnika przy pomocy urządzenia do tatuowania. Systematyczne zabiegi po pewnym okresie czasu przyczyniły się do tego, że blizna nie tylko wyrównała swój kolor ale także znacznie zmniejszyła swą widoczność, gdzie większość nierówności na jej powierzchni została wyrównana.
Dzięki przeprowadzonym badaniom klinicznym udowodniono, że nakłuwanie skóry na odpowiednim poziomie stwarza idealne warunki do produkcji kolagenu.
Przez kilka kolejnych lat terapia mikronakłuwania szybko ewoulowała. Rozkwitała ona głównie w środowisku chirurgicznym, gdzie zaprojektowano Dermaroller. Ponieważ długości mikroigieł były bardzo zaawansowane, powodowało to że urządzenia te były powszechnie niedostępne. Dopiero redukcja ich długości doprowadziła, że mikronakłuwanie z powodzeniem wykorzystywane jest nie tylko w warunkach kosmetycznych, ale także są stosowane w warunkach domowych.

Oferowane przez nas długości mikroigieł do użycia domowego to: 0.2mm i 0.3mm.
Większe długości mikroigieł (0.5mm / 1.0mm / 1.5mm / 2.0mm / 3.0mm) są dedykowane wyłącznie profesjonalistom.