Na co stosujemy Dermaroller? | medikan

Na co stosujemy Dermaroller?

top_banner_mikro

Sprawdź na jakie problemy dermalne można zastosować Derma Roller. Jest ich aż 5!

zmarszczki

Derma Roller na zmarszczki

Powstawanie zmarszczek jest spowodowane głównie przez zanik włókien elastyny i kolagenu w skórze. Z czasem ilość tych składników stopniowo się zmniejsza, prowadząc do depresji skórnej znanej jako zmarszczki i linie. Zawartość kolagenu w skórze zmniejsza się o około 1% z każdym rokiem życia co doprowadza do zmiany kształtu twarzy. Leczenie zmarszczek i linii twarzy z użyciem Derma Rollerem oferuje profesjonalne rezultaty podobne do mezoterapii i mikrodermabrazji. Nakłuwanie mikroigłami prowadzi do zwiększonego przepływu krwi w skórze i stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny. Każdy kolejny etap leczenia stopniowo zmniejsza wygląd zmarszczek i bruzd.

OPIS ZABIEGU » | ZESTAWY Z DERMAROLLEREM »

blizny

Derma Roller na blizny

Blizny są pozostałościami różnych uszkodzeń skóry, takich jak rany, skaleczenia, oparzenia, trądzik lub operacja. Podczas urazu następuje naruszenie ciągłości skóry ludzkiego ciała, które natychmiast inicjuje mechanizmy samodzielnego leczenia w ochronie przed ingerencją różnego rodzaju mikroorganizmami oraz przed utratą wody. Aby wypełnić i ostatecznie zamknąć rany organizm zaczyna produkować więcej włókien kolagenu. Blizny są inne w strukturę i wygląd niż zdrowa skóra i często sprawia, że jest ona szorstka i zniszczona.

Korekcja blizn z Derma Roller polega na tworzeniu mikrootworów na obszarze blizn na poziomie naskórka co z kolei zmiękcza teksturę blizny i ją odciąża. Ten rodzaj perforacji blizny prowadzi do również do rozluźnienia napięć skóry na obszarze blizny i jej obszarów okolicznych. Bezpośrednio po zabiegu następuje stopniowe tworzenie włókien kolagenowych, które zmuszają obszar blizn do przebudowy a zarazem do bardziej równomiernego wyglądu skóry.

Mikronakłuwanie z użyciem Derma Roller jest niezwykle skutecznym rozwiązaniem w zmniejszaniu wyglądu blizn.

OPIS ZABIEGU » | ZESTAWY Z DERMAROLLEREM »

rozstepy

Derma Roller na rozstępy

Rozstępy to wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków, piersi czy też pleców. W przypadku osób uprawiających kulturystykę lub sporty siłowe rozstępy najczęściej występują od wewnętrznej strony ramion, pod ramionami, na klatce piersiowej, barkach, wewnętrznej stronie ud.

Przyczynami powstawania rozstępów są czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne a także zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej. Powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących skórną strukturę.

Podobnie jak w przypadku blizn mikronakłuwanie z użyciem Derma Roller jest niezwykle skuteczne w zmniejszaniu wyglądu rozstępów dzięki cyklicznemu sposobowi leczenia.

Korekcja z Derma Roller polega na tworzeniu mikrootworow na obszarze rozstęów na poziomie naskórka co z kolei zmiękcza jej teksturę i ją odciąża.

Ten rodzaj perforacji rozstępu prowadzi do również do rozluźnienia napięć skóry na obszarze rozstępów i jego obszarów okolicznych. Bezpośrednio po zabiegu następuje stopniowe tworzenie się włókien kolagenowych, które zmuszają obszar rozstępów do przebudowy a zarazem do bardziej równomiernego wyglądu skóry.

OPIS ZABIEGU » | ZESTAWY Z DERMAROLLEREM »

cellulit

Derma Roller na cellulit

Cellulit, znany również jako ” pomarańczowa skórka “, jest częstym schorzeniem skóry u około 90% kobiet. Jego głównym objawem jest wklęsły wygląd skóry na biodrach, udach i pośladkach. Ta cecha nierówności spowodowana jest powiększonym i nierównomiernie rozmieszczonymi komórkami tłuszczowymi, które powodują nacisk na formowanie się tkanki pod naskórkiem co doprowadza do pojawienia się “skórki pomarańczowej”. Komórki tłuszczowe stają się powiększone z powodu zniekształcenia funkcji układu limfatycznego, który powinien usunąć nadmiar tłuszczu, wodę i produkty przemiany materii z naszego organizmu. Kiedy te substancje kumulują się w organizmie, szczególnie na powierzchni skóry, komórki tłuszczowe stają się powiększone co ostatecznie doprowadza do powstania widocznych guzków na udach, pośladkach, brzuchu a także ramionach.

Dieta, regularne ćwiczenia pozwalają kontrolować stan, jednak bardziej spektakularne efekty mogą być osiągnięte dzięki użyciu Derma Rollera na skórze.

Masaż za pomocą urządzenia Derma Roller znacznie zwiększa skuteczność preparatów antycellulitowych prowadząc do zmniejszenia wyglądu skórki pomarańczowej.

OPIS ZABIEGU » | ZESTAWY Z DERMAROLLEREM »

blizny

Derma Roller na przebarwienia

Przebarwienia to częste, zazwyczaj nieszkodliwe ślady na skórze, których koloryt staje się ciemniejszy na niektórych obszarach niż skóra normalna. Ich powstawanie jest związane z nieprawidłową produkcją melaniny (brązowego pigmentu w skórze) przez melanocyty znajdujące się u podstawy naskórka. Nasz genetyczny kolor skóry zależy od ilości melanocytów obecnych w naskórku (im wyższa liczba melanocytów tym ciemniejszy odcień skóry).

W odpowiedzi na różne wyzwalacze, takie jak hormony, uszkodzenia skóry, zapalenie lub leki, melanocyty mogą nadprodukować melaninę, co prowadzi w rezultacie prowadzi do przebarwień jeśli skóra nie jest chroniona przed promieniowaniem UV. Bardzo często przebarwienia są wynikiem końcowego efektu w leczeniu stanów zapalnych, na przykład po przeprowadzonym peelingu chemicznym, laserowym i innym zabiegu inwazyjnym.

Terapia z użyciem Derma Rollera stanowi przewagę w stosunku do innych metod leczenia, ponieważ nie powoduje ryzyka wystąpienia pozapalnych zaburzeń pigmentacyjnych. W przeciwieństwie do wielu terapii takich jak peelingi czy laser, mikronakłuwanie może być wykonywane na wszystkich odcieniach skóry.

Dermaroller może być z powodzeniem stosowany wraz z rozjaśniającymi kremami i serum zwiększając w ten sposób efektywność ich składników aktywnych.

OPIS ZABIEGU » | ZESTAWY Z DERMAROLLEREM »

cellulit

Derma Roller na porost i zagęszczenie włosów

Problem przerzedzonych włosów pojawia się coraz częściej. Wielu z nas boryka się z osłabionymi włosami, ich wypadaniem a nawet brakiem wzrostu nowych włosów. Dermaroller niewątpliwie wychodzi na przeciw także i tego typu problemom. Dzięki jego zastosowaniu nie tylko przyczyniamy się do powstania mikrootworków służących do zwiększenia sorpcji związków aktywnych w serum, ale także powodujemy swoisty masaż skóry znacznie poprawiający mikrokrążenie mające ważny wpływ na kondycję cebulki włosów.

Ponieważ skóra głowy jest bardzo wrażliwym obszarem należy odwołać się do użycia takich mikroigieł jak 0.2mm lub 0.3mm. Większe długości mogą przyczynić się nie tylko do dużego bólu w skutek zabiegu, ale także do wywołania krwawienia co jest bardzo niekorzytne z uwagi na możliwość wdania się infekcji. Ten czynnik jest zależny jednak od stopnia zagęszczenia włosów na głowie. Bezwzględnie zaleca się jednak użycie maksymalnie 0.3mm. Pozostałe długości nie w ramach terapii domowej nie są bezpieczne.

OPIS ZABIEGU » | ZESTAWY Z DERMAROLLEREM »

Na jakie problemy dermalne NIE można stosować Dermarollera?

Nigdy NIE stosuj Dermarollera na TRĄDZIK

Nie daj się zwieść opiniom panującym w internecie. Mikronakłuwanie NIE jest rekomendowane w celu zaleczenia trądzika. To prawda – Dermaroller oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, ale przy istniejących stanach zapalnych przyczyni się do odwróconego stanu skóry. Obszar trądzikowy nasili i rozprzestrzeni się jeszcze bardziej.

Medik8 nie pozostaje bierny w stosunku do aktywnego trądziku. Już teraz bez konieczności mikronakłuwania możesz sięgnąć po docelowe serum na trądzik – beta Gel

W segmencie oczyszczania skóry dysponujemy pianką z kwasami AHA i BHA mającą właściwości bakteriobójcze, złuszczające a także rozluźniające naskórek – beta Cleanse

Nigdy NIE stosuj Dermarollera na wrażliwe NACZYNKA

Problem wrażliwych (kruche i widoczne) naczynek staje się bardzo powszechny. Niestety także i w tym segmencie NIE rekomendujemy mikronakłuwania w warunkach domowych (na własną rękę). Ważne jest, aby przed podjęciem zabiegów skonsultować swój stan naczynkowy wraz ze specjalistą pielęgnacji skóry. Wiemy natomiast, że naczynka są często problemem miejscowym (policzki, nos, broda) z tego też tytułu nie dyskwalifikuje nas, aby używać Dermarollera na inne obszary twarzy. Należy jednak zachować ostrożność o tyle większą jeśli pomimo niewidocznych naczynek skóra ma skłonności do zaczerwienienia w skutek stresu czy temperatury (tego stanu także nie poddajemy zabiegom).

W zamian za to prosimy odwołać się do produktu, który efektywnie ukoi każdy stan naczynkowy i będzie wzmacniał ściany naczyń krwionośnych – serum Red Alert.

Sprzężonego efektu dokona połączenie Red Alert wraz z serum C-Tetra lub CE-Tetra.

Inną sytuację mamy jeśli naczynka są widoczne, ale nie są kruche – nie mają tendencji do “rozlewania się”. W celu zmniejszenia ich widoczności możemy pogrubić naskórek dzięki Dermarollerowi, ale stosując nie większą długość mikroigieł niż 0.2mm.