Czy Dermaroller można stosować latem? | medikan

Czy Dermaroller można stosować latem?

Nasz Blog medikan.pl

Czy Dermaroller można stosować latem?

nasz_blog_odpowiedz

Anna Górzyńska - nasza specjalistka mikronakłuwania -

Odniesienie osób używających Dermarollera do mikronakłuwania skóry w okresie letnim jest niepokojąco poważne. Spora część obób kontaktujących się ze mną kieruje bezpośrednie pytanie dotyczące zestawu serum pod Dermaroller na lato. Tutaj STOP! gdyż… tego urządzenia NIE należy stosować latem.

Prosimy także nie powoływać się na opinie kosmetyczek, gdyż jak się okazuje z rozmów przeprowadzanych z Państwem podczas konsultacji z nami, to zaraz po informacjach zaczerpniętych z internetu to one okazują się najbardziej niekompetentnym źródłem w tej dziedzinie. O czym będziemy pisać w kolejnych naszych postach.

Nie dyskredytujemy tutaj wszystkich Pań trudniących się w kosmetyce, ale ze względu na często mające miejsce sytuacje dotyczące udzielania niewłaściwych informacji tego typu będziemy apelować o zaniechanie niedozwolonej praktyki na rzecz bezpieczeństwa osób chcących praktykować mikronakłuwanie w warunkach domowych.

Okres letni to przede wszystkim czas na przerwę nawet od minimalnie inwazyjnych metod zabiegowych. Skóra bowiem w tym czasie narażona jest na nadmierne poromieniowanie słoneczne. Dodatkowo podrażniona z tytułu mikronakłuwania na skutek kontaktu ze słońcem może na przykład ulec w różnym stopniu rozległym przebarwieniom.

Powikłania mogą być także inne.

Pytają Państwo:

A jeśli będę po zabiegach latem stosować filtr 50+?

Nie ma jednakowej recepty dla każdego rodzaju skóry. U jednych zaskutkuje wysoki filtr a u drugich nie.

Jeśli już jesteśmy przy filtrach, to bardziej skueczne okazują się te natruralne będące minerałami: Medik8 Physical Sunscreen SPF30.

Jednak pomimo filtrów w dalszym ciągu odradzamy mikronakłuwanie latem.

Pytają Państwo:

A jeżeli nie będę wychodzić na zewnątrz przez dwa dni po zabiegu, to czy wówczas mogę używać Dermarollera?

Skóra będąc poddawana systematycznym zabiegom nie zdąży się w pełni zregenerować. Nawet jeśli nie mamy najmniejszych oznak pozabiegowych w potaci napięcia skóry, czy delikatnego swędzenia/podszczypywania, to ona i tak pozostaje w stanie wzmożonej regeneracji i jest wówczas szczególnie wrażliwa na czynniki zewnętrzne.