Listopad | 2017 | medikan

Monthly Archives: Listopad 2017

Nasz Blog medikan.pl

Kosmetyki pozabiegowe w pielęgnacji domowej

serum_dermomedica_hydra_B52

CZY WIESZ ŻE…

- NIE KAŻDY KOSMETYK STANOWI POZABIEGOWĄ PIELĘGNACJĘ DOMOWĄ -

 

Coraz częściej korzystamy z różnego rodzaju zabiegów, które oferują nam salony i gabinety począwszy od kosmetycznych przez kosmetologiczne aż po medycynę estetyczną.

Aparatura w tychże miejscach poszła tak do przodu, że z trudem zaczynamy opierać się pokusie skorzystania z takiego zabiegu a nawet ich serii.

Poziom inwazji aktualnie przeprowadzanych zabiegów jest różny – od ingerencji powierzchniowej (naskórek), aż po zdecydowanie głębszą, czyli przerwanie ciągłości matrycy naskórka i docieranie do warstwy skóry właściwej a nawet podskórnej.

Podczas przebiegu zabiegu skóra poddawana jest różnym stopniom podrażnienia, które utrzymuje się na określony czas. Oczywiście należy także zaznaczyć, że istnieją także zabiegi, które nie powodują żadnego podrażnienia. Jednak mimo wszystko skóra po ingerencji czy jednego czy drugiego typu zabiegów wymaga specyficznego podejścia do jej pielęgnacji w zaciszu domowym.

Przy zabiegach, które nie przyczyniają się do podrażnienia skóry nasuwa się pytanie: jeżeli skóra nie jest podrażniona, to po co wprowadzać specyficzny rodzaj pielęgnacji w domu?

- Nawet jeśli stan skóry jest nienaganny po zabiegu, warto wiedzieć, że wprowadzona ona została w szczególny stan, który ma doprowadzić do jej restrukturyzacji (regeneracji) i korzystanie z przypadkowych kosmetyków może wywołać niechciany stan podrażnienia ze względu na ich nieodpowiedni skład. -

Zatem niezależnie jaki typ zabiegu mamy za sobą warto zagwarantować skórze jej płynną regenerację dostarczając jej przy okazji najbardziej pożądanych przez nią związków aktywnych.

NA PIERWSZYCH KILKA DNI PO ZABIEGU

Jakie to zatem kosmetyki?

Niewątpliwie najlepszym typem na klika dni po zabiegu (2-4 dni) jest formuła, zawierająca po pierwsze: prowitaminę B5, która w przypadku skóry podrażnionej lub przerwanej matrycy naskórka będzie przyspieszała odbudowę skóry. Wszelkie nakłucia, drobne ranki będą znacznie szybciej się zaleczały.

Drugim elementem jest obecność kwasu hialuronowego, który zapewni skórze nawilżenie skóry na właściwym jej poziomie.

Przy kosmetykach pozabiegowych kwas hialuronowy zawsze lubi iść w parze z prowitaminą B5. Jest to tzw. nierozłączny duet, który idealnie się uzupełnia.

Pamiętaj jednak, że istotną rolę, aby taki kosmetyk mógł zadziałać jest określone stężenie tych związków aktywnych.

Przyjrzyj się temu serum.

serum_dermomedica_hydra_B5

Jest to serum Dermomedica Hydra B5, gdzie 5% to prowitaminy B5 a 3% to kwas hialuronowy.

PROWITAMINA B5 + KWAS HIALURONOWY

Właśnie około tych stężeń powinien mieć kosmetyk, który będzie bardzo korzystnie wpływał na naszą skórę. Wyprowadzi on ją w znacznie szybszym czasie do zdrowego stanu, a przy zabiegach które nie przyczyniły się do podrażnienia skóry nie będzie taki kosmetyk kolidował z procesami zachodzącymi w jej wnętrzu a wręcz przeciwnie wspomoże nawet te procesy czego efekt końcowy będzie jeszcze lepszy.

LICZY SIĘ SKŁAD

Serum Dermomedica Hydra B5 jest zdecydowanie faworytem nie tylko jeśli chodzi o wyżej wymienione związki aktywne, ale także i o skład. Jest on bardzo niewielki.Jest on pozbawiony SLS, SLES, parabenów, związków perfumowanych oraz innych drażniących składników, których skóra po zabiegach kosmetyczno-estetycznych nie potrzebuje i nie chce.

Obecność bowiem takich związków spowoduje, że pomimo iż w kosmetyku (czy to serum czy to krem) jest obecny stężony kwas hialuronowy czy prowitamina B5, to pielęgnacja nim na niewiele się zda z tytułu właśnie niekorzystnego składu.

Reasumując: Jeżeli często korzystasz z ofert zabiegów kosmetyczno-estetycznych serum Dermomedica Hydra B5 powinno stać się twoim MUST HAVE! – To idealne rozwiązanie dla każdej skóry w pierwszych dniach po zabiegu.

Pamiętaj, że to serum możesz także bez przeszkód stosować każdego dnia jako jeden z kosmetyków do codziennej pielęgnacji skóry.

Gdzie szukać serum Dermomedica Hydra B5? Z pewnością na tym sklepie – medikan.pl

KUPON RABATOWY -5%: B5BLOG

Kupon ważny do końca stycznia 2018! Można go wykorzystać w dowolnej liczbie (ale tylko 1 raz podczas jednego zamówienia).

Temat kosmetyków pozabiegowych pozostawiam otwarty, gdyż osobistych ulubieńców jest kilka.

Anna Górzyńska


Nasz Blog medikan.pl

WITAMINA C W KOSMETYKACH – KIEDY DZIAŁA, A KIEDY NIE… ZUPEŁNIE

Tags :

witamina_C_medikam.pl

CZY WIESZ ŻE…

- WITAMINA C W NIEKTÓRYCH KOSMETYKACH DZIAŁA JEDYNIE NA POZIOMIE NASKÓRKA? -

 

Wielu z nas chętnie sięga po kosmetyki różnego formatu z witaminą C. Niemniej jednak kto mało zorientowany w temacie zapewne otrzyma ten kosmetyk, w którym witamina C wnika do skóry jedynie na poziomie naskórka. Mowa tutaj o witaminie C w postaci kwasu askorbinowego.

Po jakimś czasie stosowania takiego kosmetyku mamy wrażenie jakby z naszą skórą się nic nadzwyczajnego nie działo. A przecież tyle się mówi i pisze wszędzie o dobroczynnym działaniu witaminy C na skórę.

Musisz wiedzieć bardzo istotną rzecz, że jeżeli pH formuły, w której znajduje się kwas askorbinowy (witamina C) nie jest odpowiednio obniżone, to związek ten nie ma prawa zadziałać tak jakbyśmy sobie tego życzyli.

Aby witamina C miała szansę przedostać się dalej niżeli tylko naskórek, warto by taki kosmetyk był wyposażony także w odpowiednie komponenty wykazujące właściwości transportujące.

O tym wątku mówię w nagraniu, który znajduje się na kanale You Tube: medikan PL

W nagraniu tym wyjaśniamy dlaczego ogólnodostępne preparaty apteczne z witaminą C nie zdadzą swojego egzaminu jeżeli chodzi pielęgnację skóry.

Internautki bowiem zachwalają się, że witaminę C w kroplach aplikują również na twarz. Jeżeli nie mamy informacji jakie stężenie kwasu askorbinowego (witamina C) toleruje skóra, to sugeruję zaniechanie eksperymentów dla dobra estetycznego wyglądu skóry. Praktyki te bowiem mają dwie drogi: albo w znacznym stopniu nastąpi podrażnienie, albo skuteczność takiego rozwiązania będzie na bardzo znikomym poziome.

Anna Górzyńska


Nasz Blog medikan.pl

Czy Retinol jest taki zły?

retinol sesderma

PRAWIE WSZYSCY OPIERAMY SIĘ O FAKT!

- STĘŻONY RETINOL PODRAŻNIA SKÓRĘ -

Bez wątpienia jest to czynnik zwrotny dla którego nikt jakoś szczególnie nie sięga po kosmetyki z retinolem.

Dużo słyszymy ja temat jego skuteczności, ale obaw przed użyciem są spore.

Oto niektóre zalety ze stosowania retinolu:

  1. odmładza – redukuje zmarszczki;
  2. wyhamowuje proces starzenia się;
  3. przyspiesza proces tworzenia nowych komórek skóry;
  4. poprawia jakość cery;
  5. minimalizuje trądzikowej, łuszczycę oraz przebarwienia;
  6. odżywia skórę;
  7. poprawia elastyczność;
  8. redukuje czynniki działające destrukcyjnie na kolagen;

 

KTO WIĘC UŻYWA RETINOLU?

Bez wątpienia po ten związek aktywny sięgają przede wszystkim klienci świadomi.

1. Są oni bowiem świadomi jakiego rzędu korzyści niesie stosowanie retinolu w codziennej pielęgnacji.

2. Są oni dobrze zorientowani jak należy postępować z retinolem, aby nie zakłócić normalnego porządku skóry niechcianym podrażnieniem.

3. Jest to typ klienta cierpliwego! Jednak nie oznacz to, że na efekty z tytułu stosowania retinolu będzie trzeba czekać długimi miesiącami.

ZOSTAŃ WIĘC NASZYM ŚWIADOMYM KLIENTEM i PODĄŻAJ ZA NASZYMI PORADAMI!

 

KIEDY EFEKTY PRZY UŻYCIU RETINOLU?

Im wyższe stężenie tym lepszy efekt! ALE STOP!

Od tego bowiem punktu zaczyna się i zarazem na tym punkcie kończy się przygoda wielu, którzy próbowali z retinolem.

Twoja skóra potrzebuje około 2-3 miesięcy systematycznego używania retinolu by moc zauważyć poprawę w jej wyglądzie.

 

KIEDY EFEKTY PRZY UŻYCIU RETINOLU?

W zdobyciu doświadczenia pielęgnacji swojej skóry oraz uzyskaniu zadowalających nas efektów należy do kosmetyków z retinolem podchodzić od najniższych stężeń (nawet pomimo faktu iż dany produkt z retinolem przeznaczony jest dla skóry młodszej).

Dodatkowo upewnij się, że kosmetyk po który zamierzasz sięgnąć posiada docelowo retinol a nie inną pochodną witaminy A.

Np. Jeżeli masz około 40 roku to opierając się o fakt, że zależy ci na wybudowaniu tolerancji na retinol sięgnij koniecznie najpierw po preparat retinolowy dedykowany dla skóry młodszej.

W naszej ofercie się także taki znajduje. Obecnie jest to SeSderma Retises 0,25% Nano GEL

Sprawdzaj naszą ofertę regularnie bo z pewnością pojawią się jeszcze inne preparaty z podobnym stężeniem retinolu.

Dopiero po zużyciu kosmetyku o niższym stężeniu możesz bezpiecznie przejść do kolejnego wyższego stężenia.

W tym przypadku będą to kosmetyki o stężeniu retinolu około 0.5%

W naszej ofercie się także taki znajduje. Obecnie jest to:

SeSderma Retises 0,5% Nano GEL

lub

DERMACEUTIC Activ Retinol 0.5%

 

 

POSTAW NA WYBUDOWANIE TOLERANCJI SKÓRY NA RETINOL!

Jak podejść do retinolu by nie podrażnić (a nawet nie popalić) sobie skóry opiszemy i pokażemy w kolejnym naszym wpisie dotyczącym retinolu.

 

Anna Górzyńska