Styczeń | 2016 | medikan

Monthly Archives: Styczeń 2016

Nasz Blog medikan.pl

Mikronakłuwanie Dermarollerem skóry głowy.

nasz_blog_odpowiedz

Anna Górzyńska - nasza specjalistka mikronakłuwania -

Napływa do nas coraz więcej zapytań o mikronakłuwanie skóry głowy. W porównaniu z wykonywaniem tego zabiegu na innych obszarach niż scalp jest to procedura dość skomplikowana, gdyż nie mamy pełnego obrazu stanu regeneracyjnego skóry jeśli na głowie znajduje się intensywne owłosienie.

Pytanie padają o intensywność zabiegów czy też długość mikroigieł jaką można tutaj zastosować.

My natomiast informujemy ostrzegając – zanim sięgnie się po Dermaroller należy przede wszystkim zbadać skórę głowy. Określenia kondycji głowy nie dokonujemy sami, ani żadna inna osoba, którą o to poprosimy.

W zbadaniu kondycji dermalnej scalpu chodzi przede wszystkim o wykluczenie jakichkolwiek istniejących stanów zapalnych. Skóra głowy nie powinna zawierać także żadnych podejrzanych zmian. Jeśli na głowie znajdują się znamiona czy pieprzyki wówczas podczas rolowania te obszary powinny być pominięte.

W ocenie stanu skóry pomoże nam trycholog. Jednak ostrzegamy, że diagnoza postawiona przez tego specjalistę na podstawie jedynie powierzchownych oględzin nie może być wzięta pod uwagę.

Diagnoza bowiem powinna być postawiona przy użyciu odpowiednich urządzeń, np: mikrokamery trychologicznej.

Dopiero po uzyskaniu stosownych informacji dających nam zielone światło do mikronakłuwania możemy przystąpić do wyboru odpowiednich mikroigieł Dermarollera oraz stosownych preparatów.

 Zobacz nasze zestawy do mikronakłuwania skóry włosów.