Sierpień | 2015 | medikan

Monthly Archives: Sierpień 2015

Nasz Blog medikan.pl

Derma Roller – letnie komplikacje skóry po zabiegu

Tags :

nasz_blog_odpowiedz

Anna Górzyńska - nasza specjalistka mikronakłuwania -

Lato zbiera swoje żniwo. Klienci kupujący Derma Roller nie są rzetelnie informowani o prawidłowym sposobie używania tych urządzeń.

Oto wiadomość nadesłana w dniu dzisiejszym:

Od kilku tygodni przeprowadzam zabiegi rollerem 0,5. Niestety nie jestem systematyczna. W piątek zrobiłam sobie zabieg i chyba coś poszło nie tak :( Wczoraj na twarzy pojawiły mi się liczne krostki. A dziś strasznie łuszczy mi się w tych miejscach skóra. Krosti są nadal obecne. Co robić? smarowanie wazeliną nie pomaga? Nie wiem gdzie popełniłam błąd :(

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Często moment nieuwagi w kontakcie skóry ze słońcem bywa bardzo niekorzystny. Decydując się na zabiegi z Dermarollerem należy pamiętać, że tym urządzeniem pokonujemy naturalną barierę ciała jakim jest naskórek. Dzięki nakłuciom wprowadzamy skórę w zupełnie inny stan. Wkraczamy w inne środowisko.

Nie wszystkich skóra będzie odpowiadała jednakowo. U niektórych skutki uboczne wcale się nie pojawią. Natomiast u części osób korzystających z mikronakłuwania może się to różnie skończyć. Jeden zabieg nie musi przeświadczać o wszystkim. W procesie następujących po sobie zabiegów w docelowych odstępach czasu w pewnym momencie skóra oddaje sygnał, że robimy coś źle, że jest nadmar jakiegoś czynnika.

Niewątpliwie przbarwienia czy też charakterystyczne podrażnienia w postaci swego rodzaju krosek to temat najczęściej pojawiający się w mailach w ciągu lata.

Tłumaczenie użytkowniczek jest różne w zapytaniach czy był kontakt skóry ze słońcem:

Wyszłam tylko na moment zebrać naczynia ze stołu. Jak to możliwe, że tylko tyle wystarczyło?

W przypadku niektórych osób wystarczy zaledwie tylko tyle. Tak jak zostało to wyżej wspomniane Derma Rollerem wkraczamy w inne środowisko, którego nie należy lekceważyć.

Apelujemy, aby nie stosować tego urządzenia latem. W tym okresie poddawać mamy się cyklicznym naświetlaniom (nie mylić z opalaniem). Ekspozycja ciała na słońce powinna trwać optymalnie 15 minut, aby zapewnić odpowiedni poziom witaminy D3. W owych naświetlaniach nie wystawiajmy jednak na ekspozycję twarzy.

Odpowiedź dla Pani, której powyżej została zacytowana treść wiadomości, to przede wszystkim przełożenie zabiegów mikronakłuwania na jesień. Do momentu ustąpienia objawów zero kontaktu skóry ze słońcem. Także inne czynniki kontaktu skóry nie wchodzą w grę: kąpiele w basenach lub akwenach wodnych czy też sauna. Należy stosować kosmetyki rano i wieczór z odpowiednim pH (czyli takie do zabiegów z Derma Rollerem) w oparciu o witaminę C (Medik8 CE-Tetra) oraz kwas hialuronowy (Medik8 Hydr8 B5).

W proces szybszej regeneracji skóry wprawi krem Medik8 Ultimate Recovery.

Uwagi:

Trwalszy krem z filtrem to ten w oparciu o minerały: Medik8 Physical Sunscreen SPF30.