Czerwiec | 2015 | medikan

Monthly Archives: Czerwiec 2015

Nasz Blog medikan.pl

Czy Dermaroller można stosować latem?

nasz_blog_odpowiedz

Anna Górzyńska - nasza specjalistka mikronakłuwania -

Odniesienie osób używających Dermarollera do mikronakłuwania skóry w okresie letnim jest niepokojąco poważne. Spora część obób kontaktujących się ze mną kieruje bezpośrednie pytanie dotyczące zestawu serum pod Dermaroller na lato. Tutaj STOP! gdyż… tego urządzenia NIE należy stosować latem.

Prosimy także nie powoływać się na opinie kosmetyczek, gdyż jak się okazuje z rozmów przeprowadzanych z Państwem podczas konsultacji z nami, to zaraz po informacjach zaczerpniętych z internetu to one okazują się najbardziej niekompetentnym źródłem w tej dziedzinie. O czym będziemy pisać w kolejnych naszych postach.

Nie dyskredytujemy tutaj wszystkich Pań trudniących się w kosmetyce, ale ze względu na często mające miejsce sytuacje dotyczące udzielania niewłaściwych informacji tego typu będziemy apelować o zaniechanie niedozwolonej praktyki na rzecz bezpieczeństwa osób chcących praktykować mikronakłuwanie w warunkach domowych.

Okres letni to przede wszystkim czas na przerwę nawet od minimalnie inwazyjnych metod zabiegowych. Skóra bowiem w tym czasie narażona jest na nadmierne poromieniowanie słoneczne. Dodatkowo podrażniona z tytułu mikronakłuwania na skutek kontaktu ze słońcem może na przykład ulec w różnym stopniu rozległym przebarwieniom.

Powikłania mogą być także inne.

Pytają Państwo:

A jeśli będę po zabiegach latem stosować filtr 50+?

Nie ma jednakowej recepty dla każdego rodzaju skóry. U jednych zaskutkuje wysoki filtr a u drugich nie.

Jeśli już jesteśmy przy filtrach, to bardziej skueczne okazują się te natruralne będące minerałami: Medik8 Physical Sunscreen SPF30.

Jednak pomimo filtrów w dalszym ciągu odradzamy mikronakłuwanie latem.

Pytają Państwo:

A jeżeli nie będę wychodzić na zewnątrz przez dwa dni po zabiegu, to czy wówczas mogę używać Dermarollera?

Skóra będąc poddawana systematycznym zabiegom nie zdąży się w pełni zregenerować. Nawet jeśli nie mamy najmniejszych oznak pozabiegowych w potaci napięcia skóry, czy delikatnego swędzenia/podszczypywania, to ona i tak pozostaje w stanie wzmożonej regeneracji i jest wówczas szczególnie wrażliwa na czynniki zewnętrzne.


Nasz Blog medikan.pl

Czy zażywając leki przeciwzakrzepowe krwi mogę stosować Dermaroller?

nasz_blog_odpowiedz

Anna Górzyńska - nasza specjalistka mikronakłuwania -

Bardzo częstym pytaniem dotyczącym przeciwwskazań do mikronakłuwania z użyciem Dermarollera jest temat stosowania leków przeciwzakrzepowych.

Przerwanie matrycy naskórka wskutek zabiegu tym urządzeniem wcale nie musi świadczyć, że obowiązkowo pojawi się krwawienie. Z pewnością unikniemy krwawienia wówczas kiedy odwołamy się do użycia takich długości mikroigiełek jak 0.2mm czy 0.3mm. Tutaj dla osób pragnących używać Dermarollera a jedocześnie zażywający leki przeciwzakrzepowe mają zielone światło dla wykonywania tego zabiegu w warunkach domowych.

Schody pojawiają się w przypadku długości od 0.5mm. Dlatego my nie rekomendujemy, aby takie mikroigły wykorzystywać w zaciszu domowym nawet przez osoby, które nie zażywają leków tego typu.

0.5mm jest długością, która balansuje na granicy występowania zakończeń naczyń krwionośnych w skórze. Mowa o tych zakończeniach, które potrafią być sytuowane bardzo wysoko w warstwie kolczystej skóry. Tutaj część osób może się ze mną nie zgadzać, gdyż nie potwierdzą występowania krwawienia po użyciu 0.5mm na podstawie indywidualnego doświadczenia. Jednak proszę uwzględnić, że my pracując z Dermarollerem przez ostatnich kilka lat mamy zupełnie odmienny obraz tego zabiegu, gdyż terapii tej poddane zostały osoby o różnych rodzajach skóry.

W naszej rekomendacji pozostają następujące Rollery:

Medik8 SKINRÖLLA 0.2mm.

Medik8 Skinrolla

ZOBACZ

Medik8 SKINRÖLLA 0.3mm.

Medik8 Skinrolla

ZOBACZ