Dermomedica | medikan

Category Archives: Dermomedica

Nasz Blog medikan.pl

Kosmetyki pozabiegowe w pielęgnacji domowej

serum_dermomedica_hydra_B52

CZY WIESZ ŻE…

- NIE KAŻDY KOSMETYK STANOWI POZABIEGOWĄ PIELĘGNACJĘ DOMOWĄ -

 

Coraz częściej korzystamy z różnego rodzaju zabiegów, które oferują nam salony i gabinety począwszy od kosmetycznych przez kosmetologiczne aż po medycynę estetyczną.

Aparatura w tychże miejscach poszła tak do przodu, że z trudem zaczynamy opierać się pokusie skorzystania z takiego zabiegu a nawet ich serii.

Poziom inwazji aktualnie przeprowadzanych zabiegów jest różny – od ingerencji powierzchniowej (naskórek), aż po zdecydowanie głębszą, czyli przerwanie ciągłości matrycy naskórka i docieranie do warstwy skóry właściwej a nawet podskórnej.

Podczas przebiegu zabiegu skóra poddawana jest różnym stopniom podrażnienia, które utrzymuje się na określony czas. Oczywiście należy także zaznaczyć, że istnieją także zabiegi, które nie powodują żadnego podrażnienia. Jednak mimo wszystko skóra po ingerencji czy jednego czy drugiego typu zabiegów wymaga specyficznego podejścia do jej pielęgnacji w zaciszu domowym.

Przy zabiegach, które nie przyczyniają się do podrażnienia skóry nasuwa się pytanie: jeżeli skóra nie jest podrażniona, to po co wprowadzać specyficzny rodzaj pielęgnacji w domu?

- Nawet jeśli stan skóry jest nienaganny po zabiegu, warto wiedzieć, że wprowadzona ona została w szczególny stan, który ma doprowadzić do jej restrukturyzacji (regeneracji) i korzystanie z przypadkowych kosmetyków może wywołać niechciany stan podrażnienia ze względu na ich nieodpowiedni skład. -

Zatem niezależnie jaki typ zabiegu mamy za sobą warto zagwarantować skórze jej płynną regenerację dostarczając jej przy okazji najbardziej pożądanych przez nią związków aktywnych.

NA PIERWSZYCH KILKA DNI PO ZABIEGU

Jakie to zatem kosmetyki?

Niewątpliwie najlepszym typem na klika dni po zabiegu (2-4 dni) jest formuła, zawierająca po pierwsze: prowitaminę B5, która w przypadku skóry podrażnionej lub przerwanej matrycy naskórka będzie przyspieszała odbudowę skóry. Wszelkie nakłucia, drobne ranki będą znacznie szybciej się zaleczały.

Drugim elementem jest obecność kwasu hialuronowego, który zapewni skórze nawilżenie skóry na właściwym jej poziomie.

Przy kosmetykach pozabiegowych kwas hialuronowy zawsze lubi iść w parze z prowitaminą B5. Jest to tzw. nierozłączny duet, który idealnie się uzupełnia.

Pamiętaj jednak, że istotną rolę, aby taki kosmetyk mógł zadziałać jest określone stężenie tych związków aktywnych.

Przyjrzyj się temu serum.

serum_dermomedica_hydra_B5

Jest to serum Dermomedica Hydra B5, gdzie 5% to prowitaminy B5 a 3% to kwas hialuronowy.

PROWITAMINA B5 + KWAS HIALURONOWY

Właśnie około tych stężeń powinien mieć kosmetyk, który będzie bardzo korzystnie wpływał na naszą skórę. Wyprowadzi on ją w znacznie szybszym czasie do zdrowego stanu, a przy zabiegach które nie przyczyniły się do podrażnienia skóry nie będzie taki kosmetyk kolidował z procesami zachodzącymi w jej wnętrzu a wręcz przeciwnie wspomoże nawet te procesy czego efekt końcowy będzie jeszcze lepszy.

LICZY SIĘ SKŁAD

Serum Dermomedica Hydra B5 jest zdecydowanie faworytem nie tylko jeśli chodzi o wyżej wymienione związki aktywne, ale także i o skład. Jest on bardzo niewielki.Jest on pozbawiony SLS, SLES, parabenów, związków perfumowanych oraz innych drażniących składników, których skóra po zabiegach kosmetyczno-estetycznych nie potrzebuje i nie chce.

Obecność bowiem takich związków spowoduje, że pomimo iż w kosmetyku (czy to serum czy to krem) jest obecny stężony kwas hialuronowy czy prowitamina B5, to pielęgnacja nim na niewiele się zda z tytułu właśnie niekorzystnego składu.

Reasumując: Jeżeli często korzystasz z ofert zabiegów kosmetyczno-estetycznych serum Dermomedica Hydra B5 powinno stać się twoim MUST HAVE! – To idealne rozwiązanie dla każdej skóry w pierwszych dniach po zabiegu.

Pamiętaj, że to serum możesz także bez przeszkód stosować każdego dnia jako jeden z kosmetyków do codziennej pielęgnacji skóry.

Gdzie szukać serum Dermomedica Hydra B5? Z pewnością na tym sklepie – medikan.pl

KUPON RABATOWY -5%: B5BLOG

Kupon ważny do końca stycznia 2018! Można go wykorzystać w dowolnej liczbie (ale tylko 1 raz podczas jednego zamówienia).

Temat kosmetyków pozabiegowych pozostawiam otwarty, gdyż osobistych ulubieńców jest kilka.

Anna Górzyńska