Witamina C | medikan

Category Archives: Witamina C

Nasz Blog medikan.pl

WITAMINA C W KOSMETYKACH – KIEDY DZIAŁA, A KIEDY NIE… ZUPEŁNIE

Tags :

witamina_C_medikam.pl

CZY WIESZ ŻE…

- WITAMINA C W NIEKTÓRYCH KOSMETYKACH DZIAŁA JEDYNIE NA POZIOMIE NASKÓRKA? -

 

Wielu z nas chętnie sięga po kosmetyki różnego formatu z witaminą C. Niemniej jednak kto mało zorientowany w temacie zapewne otrzyma ten kosmetyk, w którym witamina C wnika do skóry jedynie na poziomie naskórka. Mowa tutaj o witaminie C w postaci kwasu askorbinowego.

Po jakimś czasie stosowania takiego kosmetyku mamy wrażenie jakby z naszą skórą się nic nadzwyczajnego nie działo. A przecież tyle się mówi i pisze wszędzie o dobroczynnym działaniu witaminy C na skórę.

Musisz wiedzieć bardzo istotną rzecz, że jeżeli pH formuły, w której znajduje się kwas askorbinowy (witamina C) nie jest odpowiednio obniżone, to związek ten nie ma prawa zadziałać tak jakbyśmy sobie tego życzyli.

Aby witamina C miała szansę przedostać się dalej niżeli tylko naskórek, warto by taki kosmetyk był wyposażony także w odpowiednie komponenty wykazujące właściwości transportujące.

O tym wątku mówię w nagraniu, który znajduje się na kanale You Tube: medikan PL

W nagraniu tym wyjaśniamy dlaczego ogólnodostępne preparaty apteczne z witaminą C nie zdadzą swojego egzaminu jeżeli chodzi pielęgnację skóry.

Internautki bowiem zachwalają się, że witaminę C w kroplach aplikują również na twarz. Jeżeli nie mamy informacji jakie stężenie kwasu askorbinowego (witamina C) toleruje skóra, to sugeruję zaniechanie eksperymentów dla dobra estetycznego wyglądu skóry. Praktyki te bowiem mają dwie drogi: albo w znacznym stopniu nastąpi podrażnienie, albo skuteczność takiego rozwiązania będzie na bardzo znikomym poziome.

Anna Górzyńska