Nasze Odpowiedzi – Dermaroller | medikan

Category Archives: Nasze Odpowiedzi – Dermaroller

Nasz Blog medikan.pl

Mikronakłuwanie Dermarollerem skóry głowy.

nasz_blog_odpowiedz

Anna Górzyńska - nasza specjalistka mikronakłuwania -

Napływa do nas coraz więcej zapytań o mikronakłuwanie skóry głowy. W porównaniu z wykonywaniem tego zabiegu na innych obszarach niż scalp jest to procedura dość skomplikowana, gdyż nie mamy pełnego obrazu stanu regeneracyjnego skóry jeśli na głowie znajduje się intensywne owłosienie.

Pytanie padają o intensywność zabiegów czy też długość mikroigieł jaką można tutaj zastosować.

My natomiast informujemy ostrzegając – zanim sięgnie się po Dermaroller należy przede wszystkim zbadać skórę głowy. Określenia kondycji głowy nie dokonujemy sami, ani żadna inna osoba, którą o to poprosimy.

W zbadaniu kondycji dermalnej scalpu chodzi przede wszystkim o wykluczenie jakichkolwiek istniejących stanów zapalnych. Skóra głowy nie powinna zawierać także żadnych podejrzanych zmian. Jeśli na głowie znajdują się znamiona czy pieprzyki wówczas podczas rolowania te obszary powinny być pominięte.

W ocenie stanu skóry pomoże nam trycholog. Jednak ostrzegamy, że diagnoza postawiona przez tego specjalistę na podstawie jedynie powierzchownych oględzin nie może być wzięta pod uwagę.

Diagnoza bowiem powinna być postawiona przy użyciu odpowiednich urządzeń, np: mikrokamery trychologicznej.

Dopiero po uzyskaniu stosownych informacji dających nam zielone światło do mikronakłuwania możemy przystąpić do wyboru odpowiednich mikroigieł Dermarollera oraz stosownych preparatów.

 Zobacz nasze zestawy do mikronakłuwania skóry włosów.


Nasz Blog medikan.pl

Derma Roller – letnie komplikacje skóry po zabiegu

Tags :

nasz_blog_odpowiedz

Anna Górzyńska - nasza specjalistka mikronakłuwania -

Lato zbiera swoje żniwo. Klienci kupujący Derma Roller nie są rzetelnie informowani o prawidłowym sposobie używania tych urządzeń.

Oto wiadomość nadesłana w dniu dzisiejszym:

Od kilku tygodni przeprowadzam zabiegi rollerem 0,5. Niestety nie jestem systematyczna. W piątek zrobiłam sobie zabieg i chyba coś poszło nie tak :( Wczoraj na twarzy pojawiły mi się liczne krostki. A dziś strasznie łuszczy mi się w tych miejscach skóra. Krosti są nadal obecne. Co robić? smarowanie wazeliną nie pomaga? Nie wiem gdzie popełniłam błąd :(

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Często moment nieuwagi w kontakcie skóry ze słońcem bywa bardzo niekorzystny. Decydując się na zabiegi z Dermarollerem należy pamiętać, że tym urządzeniem pokonujemy naturalną barierę ciała jakim jest naskórek. Dzięki nakłuciom wprowadzamy skórę w zupełnie inny stan. Wkraczamy w inne środowisko.

Nie wszystkich skóra będzie odpowiadała jednakowo. U niektórych skutki uboczne wcale się nie pojawią. Natomiast u części osób korzystających z mikronakłuwania może się to różnie skończyć. Jeden zabieg nie musi przeświadczać o wszystkim. W procesie następujących po sobie zabiegów w docelowych odstępach czasu w pewnym momencie skóra oddaje sygnał, że robimy coś źle, że jest nadmar jakiegoś czynnika.

Niewątpliwie przbarwienia czy też charakterystyczne podrażnienia w postaci swego rodzaju krosek to temat najczęściej pojawiający się w mailach w ciągu lata.

Tłumaczenie użytkowniczek jest różne w zapytaniach czy był kontakt skóry ze słońcem:

Wyszłam tylko na moment zebrać naczynia ze stołu. Jak to możliwe, że tylko tyle wystarczyło?

W przypadku niektórych osób wystarczy zaledwie tylko tyle. Tak jak zostało to wyżej wspomniane Derma Rollerem wkraczamy w inne środowisko, którego nie należy lekceważyć.

Apelujemy, aby nie stosować tego urządzenia latem. W tym okresie poddawać mamy się cyklicznym naświetlaniom (nie mylić z opalaniem). Ekspozycja ciała na słońce powinna trwać optymalnie 15 minut, aby zapewnić odpowiedni poziom witaminy D3. W owych naświetlaniach nie wystawiajmy jednak na ekspozycję twarzy.

Odpowiedź dla Pani, której powyżej została zacytowana treść wiadomości, to przede wszystkim przełożenie zabiegów mikronakłuwania na jesień. Do momentu ustąpienia objawów zero kontaktu skóry ze słońcem. Także inne czynniki kontaktu skóry nie wchodzą w grę: kąpiele w basenach lub akwenach wodnych czy też sauna. Należy stosować kosmetyki rano i wieczór z odpowiednim pH (czyli takie do zabiegów z Derma Rollerem) w oparciu o witaminę C (Medik8 CE-Tetra) oraz kwas hialuronowy (Medik8 Hydr8 B5).

W proces szybszej regeneracji skóry wprawi krem Medik8 Ultimate Recovery.

Uwagi:

Trwalszy krem z filtrem to ten w oparciu o minerały: Medik8 Physical Sunscreen SPF30.


Nasz Blog medikan.pl

Czy Dermaroller można stosować latem?

nasz_blog_odpowiedz

Anna Górzyńska - nasza specjalistka mikronakłuwania -

Odniesienie osób używających Dermarollera do mikronakłuwania skóry w okresie letnim jest niepokojąco poważne. Spora część obób kontaktujących się ze mną kieruje bezpośrednie pytanie dotyczące zestawu serum pod Dermaroller na lato. Tutaj STOP! gdyż… tego urządzenia NIE należy stosować latem.

Prosimy także nie powoływać się na opinie kosmetyczek, gdyż jak się okazuje z rozmów przeprowadzanych z Państwem podczas konsultacji z nami, to zaraz po informacjach zaczerpniętych z internetu to one okazują się najbardziej niekompetentnym źródłem w tej dziedzinie. O czym będziemy pisać w kolejnych naszych postach.

Nie dyskredytujemy tutaj wszystkich Pań trudniących się w kosmetyce, ale ze względu na często mające miejsce sytuacje dotyczące udzielania niewłaściwych informacji tego typu będziemy apelować o zaniechanie niedozwolonej praktyki na rzecz bezpieczeństwa osób chcących praktykować mikronakłuwanie w warunkach domowych.

Okres letni to przede wszystkim czas na przerwę nawet od minimalnie inwazyjnych metod zabiegowych. Skóra bowiem w tym czasie narażona jest na nadmierne poromieniowanie słoneczne. Dodatkowo podrażniona z tytułu mikronakłuwania na skutek kontaktu ze słońcem może na przykład ulec w różnym stopniu rozległym przebarwieniom.

Powikłania mogą być także inne.

Pytają Państwo:

A jeśli będę po zabiegach latem stosować filtr 50+?

Nie ma jednakowej recepty dla każdego rodzaju skóry. U jednych zaskutkuje wysoki filtr a u drugich nie.

Jeśli już jesteśmy przy filtrach, to bardziej skueczne okazują się te natruralne będące minerałami: Medik8 Physical Sunscreen SPF30.

Jednak pomimo filtrów w dalszym ciągu odradzamy mikronakłuwanie latem.

Pytają Państwo:

A jeżeli nie będę wychodzić na zewnątrz przez dwa dni po zabiegu, to czy wówczas mogę używać Dermarollera?

Skóra będąc poddawana systematycznym zabiegom nie zdąży się w pełni zregenerować. Nawet jeśli nie mamy najmniejszych oznak pozabiegowych w potaci napięcia skóry, czy delikatnego swędzenia/podszczypywania, to ona i tak pozostaje w stanie wzmożonej regeneracji i jest wówczas szczególnie wrażliwa na czynniki zewnętrzne.


Nasz Blog medikan.pl

Czy zażywając leki przeciwzakrzepowe krwi mogę stosować Dermaroller?

nasz_blog_odpowiedz

Anna Górzyńska - nasza specjalistka mikronakłuwania -

Bardzo częstym pytaniem dotyczącym przeciwwskazań do mikronakłuwania z użyciem Dermarollera jest temat stosowania leków przeciwzakrzepowych.

Przerwanie matrycy naskórka wskutek zabiegu tym urządzeniem wcale nie musi świadczyć, że obowiązkowo pojawi się krwawienie. Z pewnością unikniemy krwawienia wówczas kiedy odwołamy się do użycia takich długości mikroigiełek jak 0.2mm czy 0.3mm. Tutaj dla osób pragnących używać Dermarollera a jedocześnie zażywający leki przeciwzakrzepowe mają zielone światło dla wykonywania tego zabiegu w warunkach domowych.

Schody pojawiają się w przypadku długości od 0.5mm. Dlatego my nie rekomendujemy, aby takie mikroigły wykorzystywać w zaciszu domowym nawet przez osoby, które nie zażywają leków tego typu.

0.5mm jest długością, która balansuje na granicy występowania zakończeń naczyń krwionośnych w skórze. Mowa o tych zakończeniach, które potrafią być sytuowane bardzo wysoko w warstwie kolczystej skóry. Tutaj część osób może się ze mną nie zgadzać, gdyż nie potwierdzą występowania krwawienia po użyciu 0.5mm na podstawie indywidualnego doświadczenia. Jednak proszę uwzględnić, że my pracując z Dermarollerem przez ostatnich kilka lat mamy zupełnie odmienny obraz tego zabiegu, gdyż terapii tej poddane zostały osoby o różnych rodzajach skóry.

W naszej rekomendacji pozostają następujące Rollery:

Medik8 SKINRÖLLA 0.2mm.

Medik8 Skinrolla

ZOBACZ

Medik8 SKINRÖLLA 0.3mm.

Medik8 Skinrolla

ZOBACZ