medikan.pl | medikan

Author Archives: medikan.pl

Nasz Blog medikan.pl

Kosmetyki pozabiegowe w pielęgnacji domowej

serum_dermomedica_hydra_B52

CZY WIESZ ŻE…

- NIE KAŻDY KOSMETYK STANOWI POZABIEGOWĄ PIELĘGNACJĘ DOMOWĄ -

 

Coraz częściej korzystamy z różnego rodzaju zabiegów, które oferują nam salony i gabinety począwszy od kosmetycznych przez kosmetologiczne aż po medycynę estetyczną.

Aparatura w tychże miejscach poszła tak do przodu, że z trudem zaczynamy opierać się pokusie skorzystania z takiego zabiegu a nawet ich serii.

Poziom inwazji aktualnie przeprowadzanych zabiegów jest różny – od ingerencji powierzchniowej (naskórek), aż po zdecydowanie głębszą, czyli przerwanie ciągłości matrycy naskórka i docieranie do warstwy skóry właściwej a nawet podskórnej.

Podczas przebiegu zabiegu skóra poddawana jest różnym stopniom podrażnienia, które utrzymuje się na określony czas. Oczywiście należy także zaznaczyć, że istnieją także zabiegi, które nie powodują żadnego podrażnienia. Jednak mimo wszystko skóra po ingerencji czy jednego czy drugiego typu zabiegów wymaga specyficznego podejścia do jej pielęgnacji w zaciszu domowym.

Przy zabiegach, które nie przyczyniają się do podrażnienia skóry nasuwa się pytanie: jeżeli skóra nie jest podrażniona, to po co wprowadzać specyficzny rodzaj pielęgnacji w domu?

- Nawet jeśli stan skóry jest nienaganny po zabiegu, warto wiedzieć, że wprowadzona ona została w szczególny stan, który ma doprowadzić do jej restrukturyzacji (regeneracji) i korzystanie z przypadkowych kosmetyków może wywołać niechciany stan podrażnienia ze względu na ich nieodpowiedni skład. -

Zatem niezależnie jaki typ zabiegu mamy za sobą warto zagwarantować skórze jej płynną regenerację dostarczając jej przy okazji najbardziej pożądanych przez nią związków aktywnych.

NA PIERWSZYCH KILKA DNI PO ZABIEGU

Jakie to zatem kosmetyki?

Niewątpliwie najlepszym typem na klika dni po zabiegu (2-4 dni) jest formuła, zawierająca po pierwsze: prowitaminę B5, która w przypadku skóry podrażnionej lub przerwanej matrycy naskórka będzie przyspieszała odbudowę skóry. Wszelkie nakłucia, drobne ranki będą znacznie szybciej się zaleczały.

Drugim elementem jest obecność kwasu hialuronowego, który zapewni skórze nawilżenie skóry na właściwym jej poziomie.

Przy kosmetykach pozabiegowych kwas hialuronowy zawsze lubi iść w parze z prowitaminą B5. Jest to tzw. nierozłączny duet, który idealnie się uzupełnia.

Pamiętaj jednak, że istotną rolę, aby taki kosmetyk mógł zadziałać jest określone stężenie tych związków aktywnych.

Przyjrzyj się temu serum.

serum_dermomedica_hydra_B5

Jest to serum Dermomedica Hydra B5, gdzie 5% to prowitaminy B5 a 3% to kwas hialuronowy.

PROWITAMINA B5 + KWAS HIALURONOWY

Właśnie około tych stężeń powinien mieć kosmetyk, który będzie bardzo korzystnie wpływał na naszą skórę. Wyprowadzi on ją w znacznie szybszym czasie do zdrowego stanu, a przy zabiegach które nie przyczyniły się do podrażnienia skóry nie będzie taki kosmetyk kolidował z procesami zachodzącymi w jej wnętrzu a wręcz przeciwnie wspomoże nawet te procesy czego efekt końcowy będzie jeszcze lepszy.

LICZY SIĘ SKŁAD

Serum Dermomedica Hydra B5 jest zdecydowanie faworytem nie tylko jeśli chodzi o wyżej wymienione związki aktywne, ale także i o skład. Jest on bardzo niewielki.Jest on pozbawiony SLS, SLES, parabenów, związków perfumowanych oraz innych drażniących składników, których skóra po zabiegach kosmetyczno-estetycznych nie potrzebuje i nie chce.

Obecność bowiem takich związków spowoduje, że pomimo iż w kosmetyku (czy to serum czy to krem) jest obecny stężony kwas hialuronowy czy prowitamina B5, to pielęgnacja nim na niewiele się zda z tytułu właśnie niekorzystnego składu.

Reasumując: Jeżeli często korzystasz z ofert zabiegów kosmetyczno-estetycznych serum Dermomedica Hydra B5 powinno stać się twoim MUST HAVE! – To idealne rozwiązanie dla każdej skóry w pierwszych dniach po zabiegu.

Pamiętaj, że to serum możesz także bez przeszkód stosować każdego dnia jako jeden z kosmetyków do codziennej pielęgnacji skóry.

Gdzie szukać serum Dermomedica Hydra B5? Z pewnością na tym sklepie – medikan.pl

KUPON RABATOWY -5%: B5BLOG

Kupon ważny do końca stycznia 2018! Można go wykorzystać w dowolnej liczbie (ale tylko 1 raz podczas jednego zamówienia).

Temat kosmetyków pozabiegowych pozostawiam otwarty, gdyż osobistych ulubieńców jest kilka.

Anna Górzyńska


Nasz Blog medikan.pl

WITAMINA C W KOSMETYKACH – KIEDY DZIAŁA, A KIEDY NIE… ZUPEŁNIE

Tags :

witamina_C_medikam.pl

CZY WIESZ ŻE…

- WITAMINA C W NIEKTÓRYCH KOSMETYKACH DZIAŁA JEDYNIE NA POZIOMIE NASKÓRKA? -

 

Wielu z nas chętnie sięga po kosmetyki różnego formatu z witaminą C. Niemniej jednak kto mało zorientowany w temacie zapewne otrzyma ten kosmetyk, w którym witamina C wnika do skóry jedynie na poziomie naskórka. Mowa tutaj o witaminie C w postaci kwasu askorbinowego.

Po jakimś czasie stosowania takiego kosmetyku mamy wrażenie jakby z naszą skórą się nic nadzwyczajnego nie działo. A przecież tyle się mówi i pisze wszędzie o dobroczynnym działaniu witaminy C na skórę.

Musisz wiedzieć bardzo istotną rzecz, że jeżeli pH formuły, w której znajduje się kwas askorbinowy (witamina C) nie jest odpowiednio obniżone, to związek ten nie ma prawa zadziałać tak jakbyśmy sobie tego życzyli.

Aby witamina C miała szansę przedostać się dalej niżeli tylko naskórek, warto by taki kosmetyk był wyposażony także w odpowiednie komponenty wykazujące właściwości transportujące.

O tym wątku mówię w nagraniu, który znajduje się na kanale You Tube: medikan PL

W nagraniu tym wyjaśniamy dlaczego ogólnodostępne preparaty apteczne z witaminą C nie zdadzą swojego egzaminu jeżeli chodzi pielęgnację skóry.

Internautki bowiem zachwalają się, że witaminę C w kroplach aplikują również na twarz. Jeżeli nie mamy informacji jakie stężenie kwasu askorbinowego (witamina C) toleruje skóra, to sugeruję zaniechanie eksperymentów dla dobra estetycznego wyglądu skóry. Praktyki te bowiem mają dwie drogi: albo w znacznym stopniu nastąpi podrażnienie, albo skuteczność takiego rozwiązania będzie na bardzo znikomym poziome.

Anna Górzyńska


Nasz Blog medikan.pl

Czy Retinol jest taki zły?

retinol sesderma

PRAWIE WSZYSCY OPIERAMY SIĘ O FAKT!

- STĘŻONY RETINOL PODRAŻNIA SKÓRĘ -

Bez wątpienia jest to czynnik zwrotny dla którego nikt jakoś szczególnie nie sięga po kosmetyki z retinolem.

Dużo słyszymy ja temat jego skuteczności, ale obaw przed użyciem są spore.

Oto niektóre zalety ze stosowania retinolu:

  1. odmładza – redukuje zmarszczki;
  2. wyhamowuje proces starzenia się;
  3. przyspiesza proces tworzenia nowych komórek skóry;
  4. poprawia jakość cery;
  5. minimalizuje trądzikowej, łuszczycę oraz przebarwienia;
  6. odżywia skórę;
  7. poprawia elastyczność;
  8. redukuje czynniki działające destrukcyjnie na kolagen;

 

KTO WIĘC UŻYWA RETINOLU?

Bez wątpienia po ten związek aktywny sięgają przede wszystkim klienci świadomi.

1. Są oni bowiem świadomi jakiego rzędu korzyści niesie stosowanie retinolu w codziennej pielęgnacji.

2. Są oni dobrze zorientowani jak należy postępować z retinolem, aby nie zakłócić normalnego porządku skóry niechcianym podrażnieniem.

3. Jest to typ klienta cierpliwego! Jednak nie oznacz to, że na efekty z tytułu stosowania retinolu będzie trzeba czekać długimi miesiącami.

ZOSTAŃ WIĘC NASZYM ŚWIADOMYM KLIENTEM i PODĄŻAJ ZA NASZYMI PORADAMI!

 

KIEDY EFEKTY PRZY UŻYCIU RETINOLU?

Im wyższe stężenie tym lepszy efekt! ALE STOP!

Od tego bowiem punktu zaczyna się i zarazem na tym punkcie kończy się przygoda wielu, którzy próbowali z retinolem.

Twoja skóra potrzebuje około 2-3 miesięcy systematycznego używania retinolu by moc zauważyć poprawę w jej wyglądzie.

 

KIEDY EFEKTY PRZY UŻYCIU RETINOLU?

W zdobyciu doświadczenia pielęgnacji swojej skóry oraz uzyskaniu zadowalających nas efektów należy do kosmetyków z retinolem podchodzić od najniższych stężeń (nawet pomimo faktu iż dany produkt z retinolem przeznaczony jest dla skóry młodszej).

Dodatkowo upewnij się, że kosmetyk po który zamierzasz sięgnąć posiada docelowo retinol a nie inną pochodną witaminy A.

Np. Jeżeli masz około 40 roku to opierając się o fakt, że zależy ci na wybudowaniu tolerancji na retinol sięgnij koniecznie najpierw po preparat retinolowy dedykowany dla skóry młodszej.

W naszej ofercie się także taki znajduje. Obecnie jest to SeSderma Retises 0,25% Nano GEL

Sprawdzaj naszą ofertę regularnie bo z pewnością pojawią się jeszcze inne preparaty z podobnym stężeniem retinolu.

Dopiero po zużyciu kosmetyku o niższym stężeniu możesz bezpiecznie przejść do kolejnego wyższego stężenia.

W tym przypadku będą to kosmetyki o stężeniu retinolu około 0.5%

W naszej ofercie się także taki znajduje. Obecnie jest to:

SeSderma Retises 0,5% Nano GEL

lub

DERMACEUTIC Activ Retinol 0.5%

 

 

POSTAW NA WYBUDOWANIE TOLERANCJI SKÓRY NA RETINOL!

Jak podejść do retinolu by nie podrażnić (a nawet nie popalić) sobie skóry opiszemy i pokażemy w kolejnym naszym wpisie dotyczącym retinolu.

 

Anna Górzyńska


Nasz Blog medikan.pl

Mikronakłuwanie Dermarollerem skóry głowy.

nasz_blog_odpowiedz

Anna Górzyńska - nasza specjalistka mikronakłuwania -

Napływa do nas coraz więcej zapytań o mikronakłuwanie skóry głowy. W porównaniu z wykonywaniem tego zabiegu na innych obszarach niż scalp jest to procedura dość skomplikowana, gdyż nie mamy pełnego obrazu stanu regeneracyjnego skóry jeśli na głowie znajduje się intensywne owłosienie.

Pytanie padają o intensywność zabiegów czy też długość mikroigieł jaką można tutaj zastosować.

My natomiast informujemy ostrzegając – zanim sięgnie się po Dermaroller należy przede wszystkim zbadać skórę głowy. Określenia kondycji głowy nie dokonujemy sami, ani żadna inna osoba, którą o to poprosimy.

W zbadaniu kondycji dermalnej scalpu chodzi przede wszystkim o wykluczenie jakichkolwiek istniejących stanów zapalnych. Skóra głowy nie powinna zawierać także żadnych podejrzanych zmian. Jeśli na głowie znajdują się znamiona czy pieprzyki wówczas podczas rolowania te obszary powinny być pominięte.

W ocenie stanu skóry pomoże nam trycholog. Jednak ostrzegamy, że diagnoza postawiona przez tego specjalistę na podstawie jedynie powierzchownych oględzin nie może być wzięta pod uwagę.

Diagnoza bowiem powinna być postawiona przy użyciu odpowiednich urządzeń, np: mikrokamery trychologicznej.

Dopiero po uzyskaniu stosownych informacji dających nam zielone światło do mikronakłuwania możemy przystąpić do wyboru odpowiednich mikroigieł Dermarollera oraz stosownych preparatów.

 Zobacz nasze zestawy do mikronakłuwania skóry włosów.


Nasz Blog medikan.pl

Derma Roller – letnie komplikacje skóry po zabiegu

Tags :

nasz_blog_odpowiedz

Anna Górzyńska - nasza specjalistka mikronakłuwania -

Lato zbiera swoje żniwo. Klienci kupujący Derma Roller nie są rzetelnie informowani o prawidłowym sposobie używania tych urządzeń.

Oto wiadomość nadesłana w dniu dzisiejszym:

Od kilku tygodni przeprowadzam zabiegi rollerem 0,5. Niestety nie jestem systematyczna. W piątek zrobiłam sobie zabieg i chyba coś poszło nie tak :( Wczoraj na twarzy pojawiły mi się liczne krostki. A dziś strasznie łuszczy mi się w tych miejscach skóra. Krosti są nadal obecne. Co robić? smarowanie wazeliną nie pomaga? Nie wiem gdzie popełniłam błąd :(

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Często moment nieuwagi w kontakcie skóry ze słońcem bywa bardzo niekorzystny. Decydując się na zabiegi z Dermarollerem należy pamiętać, że tym urządzeniem pokonujemy naturalną barierę ciała jakim jest naskórek. Dzięki nakłuciom wprowadzamy skórę w zupełnie inny stan. Wkraczamy w inne środowisko.

Nie wszystkich skóra będzie odpowiadała jednakowo. U niektórych skutki uboczne wcale się nie pojawią. Natomiast u części osób korzystających z mikronakłuwania może się to różnie skończyć. Jeden zabieg nie musi przeświadczać o wszystkim. W procesie następujących po sobie zabiegów w docelowych odstępach czasu w pewnym momencie skóra oddaje sygnał, że robimy coś źle, że jest nadmar jakiegoś czynnika.

Niewątpliwie przbarwienia czy też charakterystyczne podrażnienia w postaci swego rodzaju krosek to temat najczęściej pojawiający się w mailach w ciągu lata.

Tłumaczenie użytkowniczek jest różne w zapytaniach czy był kontakt skóry ze słońcem:

Wyszłam tylko na moment zebrać naczynia ze stołu. Jak to możliwe, że tylko tyle wystarczyło?

W przypadku niektórych osób wystarczy zaledwie tylko tyle. Tak jak zostało to wyżej wspomniane Derma Rollerem wkraczamy w inne środowisko, którego nie należy lekceważyć.

Apelujemy, aby nie stosować tego urządzenia latem. W tym okresie poddawać mamy się cyklicznym naświetlaniom (nie mylić z opalaniem). Ekspozycja ciała na słońce powinna trwać optymalnie 15 minut, aby zapewnić odpowiedni poziom witaminy D3. W owych naświetlaniach nie wystawiajmy jednak na ekspozycję twarzy.

Odpowiedź dla Pani, której powyżej została zacytowana treść wiadomości, to przede wszystkim przełożenie zabiegów mikronakłuwania na jesień. Do momentu ustąpienia objawów zero kontaktu skóry ze słońcem. Także inne czynniki kontaktu skóry nie wchodzą w grę: kąpiele w basenach lub akwenach wodnych czy też sauna. Należy stosować kosmetyki rano i wieczór z odpowiednim pH (czyli takie do zabiegów z Derma Rollerem) w oparciu o witaminę C (Medik8 CE-Tetra) oraz kwas hialuronowy (Medik8 Hydr8 B5).

W proces szybszej regeneracji skóry wprawi krem Medik8 Ultimate Recovery.

Uwagi:

Trwalszy krem z filtrem to ten w oparciu o minerały: Medik8 Physical Sunscreen SPF30.


Nasz Blog medikan.pl

Uporczywy trądzik – opinia naszej klientki

Leczenie trądziku w warunkach domowych kosmeceutykami Medik8.

Niedawno otrzymaliśmy wiadomość na naszą skrzynkę wraz z poniżej zacytowaną treścią.

Zanim przeczytają ją Państwo  prosimy uwzględnić, że nasza klientka boryka się z trądzikiem, który cyklicznie w różnych odstępach czasu pojawia się na skórze twarzy. Pomimo wielu zaniegów z udziałem konkretnie stężonych kwasów w salonach kosmetycznych problem trądziku zawsze powracał w różnym natężeniu.

Niestety co jest podłożem nawracającego stanu trądzikowego nie wiemy. Możemy przypuszczać, że jest to bakteria, nieprawidłowa praca hormonów lub wątroby, która usiłuje pozbyć się toksyn.

Naszym zaleceniem za wstępie okazały się dwa produkty:

Medik8 betaCleanse – SPRAWDŹ TUTAJ

Medik8 beta GEL – SPRWADŹ TUTAJ

Warunkiem prawidłowego działania jest, aby bardzo starannie wykonać oczyszczanie twarzy pianką Medik8 betaCleanse (podczas mycia należy wykonać bardzo staranny masaż twarzy w celu uaktywnienia znajdujących sie w nim kwasów) a następnie nałożyć miejscowo nastany zapalne serum Medik8 betaGEL.

Dzień Dobry,
Piszę do Państwa, gdyż tak jak obiecywałam chciałabym poinformować o efektach leczenia mojego trądziku. Kosmetyki, które Państwo mi zalecili okazały się dla mnie fenomenalne. Ja w życiu nie sądziłam, że chociaż w minimalnym procencie uda mi się zaleczyć mój stan. Znają Państwo moją całą historię jaką przebyłam zanim trafiłam na Was. Nie mogę uweżyć, że nawet jeszcze nie skończyłam tych opakować a już widzę po skórze, że ten trądzik nie jest tak intensywny.

Chciałabym szczegónie podziękować Pani Ani za wszystkie rozmowy telefoniczne. Bardzdo dużo informacji zostało mi przekazanych.

Pomimo moich sporych wątpliwości przed dokonaniem zakupu kosmetyków jakie zostały mi przez Was polecone wiedziałam, że zostałam potraktowana indywidualnie podczas pierwszej telefonicznej konsultacji.

Jestem niezwykle zadowolona i z efektu kosmetyków i z obsługi

Jeszcze raz bardzo dziękuję!

Oczywiście jeśli chodzi o konsultację, to jesteśmy do dyspozycji :)


Nasz Blog medikan.pl

Czy Dermaroller można stosować latem?

nasz_blog_odpowiedz

Anna Górzyńska - nasza specjalistka mikronakłuwania -

Odniesienie osób używających Dermarollera do mikronakłuwania skóry w okresie letnim jest niepokojąco poważne. Spora część obób kontaktujących się ze mną kieruje bezpośrednie pytanie dotyczące zestawu serum pod Dermaroller na lato. Tutaj STOP! gdyż… tego urządzenia NIE należy stosować latem.

Prosimy także nie powoływać się na opinie kosmetyczek, gdyż jak się okazuje z rozmów przeprowadzanych z Państwem podczas konsultacji z nami, to zaraz po informacjach zaczerpniętych z internetu to one okazują się najbardziej niekompetentnym źródłem w tej dziedzinie. O czym będziemy pisać w kolejnych naszych postach.

Nie dyskredytujemy tutaj wszystkich Pań trudniących się w kosmetyce, ale ze względu na często mające miejsce sytuacje dotyczące udzielania niewłaściwych informacji tego typu będziemy apelować o zaniechanie niedozwolonej praktyki na rzecz bezpieczeństwa osób chcących praktykować mikronakłuwanie w warunkach domowych.

Okres letni to przede wszystkim czas na przerwę nawet od minimalnie inwazyjnych metod zabiegowych. Skóra bowiem w tym czasie narażona jest na nadmierne poromieniowanie słoneczne. Dodatkowo podrażniona z tytułu mikronakłuwania na skutek kontaktu ze słońcem może na przykład ulec w różnym stopniu rozległym przebarwieniom.

Powikłania mogą być także inne.

Pytają Państwo:

A jeśli będę po zabiegach latem stosować filtr 50+?

Nie ma jednakowej recepty dla każdego rodzaju skóry. U jednych zaskutkuje wysoki filtr a u drugich nie.

Jeśli już jesteśmy przy filtrach, to bardziej skueczne okazują się te natruralne będące minerałami: Medik8 Physical Sunscreen SPF30.

Jednak pomimo filtrów w dalszym ciągu odradzamy mikronakłuwanie latem.

Pytają Państwo:

A jeżeli nie będę wychodzić na zewnątrz przez dwa dni po zabiegu, to czy wówczas mogę używać Dermarollera?

Skóra będąc poddawana systematycznym zabiegom nie zdąży się w pełni zregenerować. Nawet jeśli nie mamy najmniejszych oznak pozabiegowych w potaci napięcia skóry, czy delikatnego swędzenia/podszczypywania, to ona i tak pozostaje w stanie wzmożonej regeneracji i jest wówczas szczególnie wrażliwa na czynniki zewnętrzne.


Nasz Blog medikan.pl

Czy Retinole od Medik8 można stosować latem?

OPINIA

Retinole od Medik8 a letnia pielęgnacja skóry

Wiele naszych klientów chcąc odpowiednio przygotować się do pielęgnacji skóry w okresie letnim odstępuje od opcji używania Retinolu z obawy przed nadmiernym podrażnieniem oraz możliwością wystąpienia przebarwień.

Mając doświadczenie w pracy z kosmeceutykami Medik8 odpowiadamy, że w przypadku tych produktów nie ma obawy, aby wyżej wymienione dolegliwości miały miejsce jeśli serum będziemy stosować wyłącznie na NOC.

Jeśli są mimo wszystko pewne obawy przed praktykowaniem witaminy A podczas lata, to informujemy, że najbezpieczniejszym stężeniem Retinolu, jakie można stosować wówczas jest to 0,3%.

Obecnie Medik8 posiada w swojej ofercie aż 4 różne stężenia Retinolu:

Retinol EYE TR

Medik8 Retinol EYE TR

0,1%

Zobacz produkt w sklepie »

Retinol 3TR

Medik8 Retinol 3TR

0,3%

Zobacz produkt w sklepie »

Retinol 6TR

Medik8 Retinol 6TR

0,6%

Zobacz produkt w sklepie »

Retinol 10TR

Medik8 Retinol 10TR

1,0%

Zobacz produkt w sklepie »

Przygotowując się do lata pamiętajmy koniecznie o zabezpieczeniu naszej skóry przed działaniem promieni słonecznych. Bardziej efektywnym rozwiązaniem niżeli powszechnie dostępne kremy z filtrami chemicznymi okazują się filtry naturalne do których wykorzystywane są minerały mające dużo dłuższe działanie niż filtry chemiczne.

Medik8 posiada specjalnie dedykowany krem z filtrami naturalnymi, który jednocześnie nawilża skórę. Jest to Medik8 Phisical Sunscreen SPF30.

Medik8 Physical Sunscreen SPF30

Zobacz produkt w sklepie »


Nasz Blog medikan.pl

Opinia klientki: Pierwsze efekty dzięki Medik8 SKINRÖLLA 0.3mm

OPINIA

Medik8 SKINRÖLLA 0.3mm + kosmeceutyki Medik8

Z dniem wczorajszym otrzymaliśmy następującą wiadomość, której właścicielka jest od niedawna szczęśliwą posiadaczką medycznie certyfikowanego Medik8 SKINRÖLLA 0.3mm.

Witam,
bardzo dziękuję za korektę dawek kosmetykow i za informacje odnośnie mikronakłuwania ciała.
Nie wiem czy to nie autosugestia, ale jestem po 5 zabiegach mikronakłuwania twarzy i wydaje mi się że widzę juz poprawę jakości skóry, jest jakby grubsza, bardziej napięta i gładka. Tak że mam motywację do kontynuacji zabiegów. A kosmetyki są rewelacyjne.

Powyżej cytowana autorka dokonała wyboru długości mikroigieł, która uważana jest przez większość użytkowników Dermarollera za bezskuteczną.

Jak widać zostało wykonanych 5 pierwszych zabiegów. Wprowadziliśmy drobne korekty w stosuknu do ilości aplikowanych serum. Na pierwszy rezultat nie musieliśmy długo czekać.

Kolejnym etapem jest nasycenie skóry związkami aktywnymi zawartymi w serum, aby doszło do możliwie wysokiej syntezy struktur kolagenowo-elastynowych.

Nasza kolejna zadowolona klientka otwarcie konsultuje z nami wszystkie aspekty, o które chciałaby się poradzić w segmencie bezpiecznie wykonywanych zabiegów.

Jesteśmy do dyspozycji :)


Nasz Blog medikan.pl

Opinia klientki: dziękuję za pomoc!

OPINIA

Dziękujemy za kontakt i słowa uznania

Więcej opinii otrzymujemy drogą mailową. Niektóre z nich będziemy publikować anonimowo.

Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas. Zamierzam dostosować się do wszystkich porad. Ostatnie zalecenia bardzo mi pomogły. Nie widzę już podrażnień, skóra się bardzo uspokoiła. Nie sądziłam, że można chronić i utrzymywać efekt w okresie letnim kiedy to nie stosuje się rollera. Praca z retinolem bardzo korzystnie wpłynęła na moją skórę. Po zużyciu Retinol 3TR korzystam teraz z Retinol 6TR i przyznam, że po skórze nie widzę żadnego podrażnienia. Zapewne bez rozmowy z Państwem zakupiłabym od razu 6TR. Interesuje mnie też używanie ptoduktów do oczyszczania z kwasami. Słyszałam wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Również Państwo w bardzo ciekawy sposób podchodzą do tego. Z penością się skontaktuję w celu szerszego omówienia, gdyż chciałabym to połączyć z rolowaniem oraz z serum od Państwa jakie mam.

Jeszcze raz dziękuję.

 

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

W przypadku pytań prosimy o kontakt :)